0

Појадок со киноа

Состојки кои ви се потребни за овој супер брз и здрав појадок 2 шолји бадемово млеко 1 шолја киноа 1 мала лажичка цимет во прав малку сол (препорачуваме химелајска сол) свежо овошје по избор [...]

0

Доручек од 48 часовната детоксикациска диета на докторот Оз

Обновете го, исчистете го и рестартирајте го вашето тело со невообичаениот доручек на Др. Оз. Целосната диета на докторот Оз е дизајнирана да ги даде клучните хранливи состојки на вашето тело [...]

Како и зошто да зготвите, Вкусна Киноа!

Во последните неколку години се открива моќта на киноата. Тоа може да го забележиме едноставно бидејќи пред неколку години ретко кој од нас знаеше за неа, а денес  ја има од продавниците за храна [...]

Диетални храни за поефикасно слабеење!

Храната има голем удел во спречувањето хроничните заболувања, го подобруваат видот, зголемувањето на нашата способност – концентрација и влијаат врз нашето расположение. Покрај претходно [...]