0

Појадок со киноа

Состојки кои ви се потребни за овој супер брз и здрав појадок 2 шолји бадемово млеко 1 шолја киноа 1 мала лажичка цимет во прав малку сол (препорачуваме химелајска сол) свежо овошје по избор [...]

0

Храна која може да ви помогне при откажувањето од цигари

Една од главните причини зошто откажувањето од цигари е тешка задача е никотинот, кој е многу зависна супстанција. Тој на некој начин си поигрува со Вашиот ум и прави тој да има потреба од него, [...]

Лекувајте се со зачини и зачинета исхрана!

Зачините и билките не само што го збогатуваат вкусот на храната, туку ни даваат и здравствени бенефиции. Лековитата моќ на некои од нив се користела уште пред илјадници години, а современите [...]