0

Крем појадок: печени јаболка со цимет, ореви и палента

Доколку го сакате вкусот на јаболка со цимет, ќе бидете топло изненадени од овој вкус! Одличен избор за појадок. СОСТОЈКИ 2 зрели јаболки, исечени 3 лажици. јаворов сируп, 1 лажиче. цимет 1½ чаша [...]