0

Направете сами: протеински блокови со куркума за подобар имунитет

Веројатно веќе знаете бројни придобивки од консумирањето на куркума, но знаете ли како може да си додадете овој зачин кон секојдневната исхрана? Многу е лесно. Се што ви е потребно, се малку суво [...]

0

Чоко-крем од урми

Наједноставниот и исклучително вкусен чоколаден крем! Преземено од сурово и вкусно Потребни состојки: 500гр урми 2 лажици рогач или какао растително млеко (препорачуваме млеко од ориз) Количината [...]