0

Тиквички со киноа, пченка и мексиканска крема

Започнете ја неделата со еден свеж рецепт, богат со протеини и невообичаено вкусен. Состојки: 3 мали тиквички ¾ чаша киноа 1 ½ чаши црн грав ¾ чаша пченка 1 лажичка чили во прав ½  лажичка ким ½ [...]

0

Сендвич специјалитет со топено сирење и тиквички

Ако уживате во вкусот на тиквички и топено сирење, ќе се заљубите во оваа едноставна, а вкусна сендвич комбинација. Состојки 2 лажички маслиново масло 2 чешниња лук, 1 ситно сецкано, 1 толчено [...]

0

Пица од тиквички

Сте за пица од тиквички? Одлично оди со пиво и светско. Потребни ви се: 2 големи тиквички, се сечат на кругчиња дебели околи 1 цм Масло за готвење. Препорачуваме маслиново. Дојдете и видете какви [...]

0

Ќофтиња од тиквички

Потребни ви се: 2 средни тиквички 1 лажичка хималајска сол 1 лажица ренданa кора од лимон 10 гранчиња свеж магдонос 1 средно чешче лук, ситно исецкано. Или зачин лук во прав, кој го има во нашата [...]