0

Диетата која го освои светот – Намалување 4 кг за 2 дена

Диетата “48 часа“ која го покори светот! Ослабете 4 кг за 1 дена. Преземено од Infomax. Кога сте во фаза на детоксификација или прочистување, се што внесувате во организмот треба да помогне за [...]

0

Салата од 4 семиња: лен, сончоглед, семка, сусам

Кој вели дека за да се храните здраво ви треба многу време? Еве рецепт за една салата која се подготвува за 7 минути, а е навистина вкусна. Потребни ви се 100г мелена мешавина од 4 семиња: лен, [...]

Здравствени придобивки од леќа

Леќата е главно јадење во многу азиски кујни. Од неа се прават здрави оброци, како салати, каши, супи. Овие мали мешункисе вистински здрав удар . Да ги погледнеме здравствените придобивки од [...]

Зелен чај со портокал и нане

Пијалокот од зелен чај, портокал и нане е идеален за намалување на телесната тежина, и за прочистување на организмот. Затоа се препорачува секојдневно да се консумира како поткрепа на целокупното [...]