0

Вегански сирови бајадери: Рецепт со ореви, лешници и бадеми

..Совршена бајадера во 3 слоја која ќе се топи во вашата уста… преземено од Кафе Пауза.  Потребни состојки за првиот слој: 140 грама ореви, измелени 120 грама кокосово масло 50 грама сиров [...]

0

Крем појадок: печени јаболка со цимет, ореви и палента

Доколку го сакате вкусот на јаболка со цимет, ќе бидете топло изненадени од овој вкус! Одличен избор за појадок. СОСТОЈКИ 2 зрели јаболки, исечени 3 лажици. јаворов сируп, 1 лажиче. цимет 1½ чаша [...]

0

Дочекајте ги празниците со највкусни здрави колчиња!

Да ги дочекаме празниците со здрави и вкусни колачиња! Препорачуваме неколку одлични рецепти! Сите состојки може да ги најдете во нашата продавница во Ново Лисиче, спроти ДОН и Кам маркет. Колачи [...]

0

Песто од ореви

Еве еден рецепт со кој со сигурност ќе ги изненадите гостите! Пестото од ореви нема да ве остави рамнодушни! Тоа што се подготвува за само 10тина минути е дополнителна добра вест. Иако за [...]

Топ 10 храни за намалување на холестеролот!

  Холесторолот е маст која се наоѓа во крвта и е неопходна за функционирање на нашите клеточни мембрани. Нашите тела сами го произведуваат холестеролот кој ни е потребен, со што нема потреба [...]