0

Фалафел со спањак

Сте пробале ли фалафел? Еве еден рецепт, кој комбинира цела палета на вкусови и зачини. Едноставен е, и вкусен! Потребни состојки: 3 чаши варен наут 2 чаши млад спанаќ, исечкан 1 чаша кромид 4 [...]

Топ 10 храни за намалување на холестеролот!

  Холесторолот е маст која се наоѓа во крвта и е неопходна за функционирање на нашите клеточни мембрани. Нашите тела сами го произведуваат холестеролот кој ни е потребен, со што нема потреба [...]

Диетални храни за поефикасно слабеење!

Храната има голем удел во спречувањето хроничните заболувања, го подобруваат видот, зголемувањето на нашата способност – концентрација и влијаат врз нашето расположение. Покрај претходно [...]