0

Наут со цимет и мед

Сте за здрава и вкусна ужинка? Пробајте наут со цимет и мед.   Потребни производи: 400 грама наут (од конзерва) 1/2 лажиче цимет 2 чајни лажици маслиново масло 1/4 чаша мед нотка на сол [...]

0

Фалафел со спањак

Сте пробале ли фалафел? Еве еден рецепт, кој комбинира цела палета на вкусови и зачини. Едноставен е, и вкусен! Потребни состојки: 3 чаши варен наут 2 чаши млад спанаќ, исечкан 1 чаша кромид 4 [...]

0

Салата со наут

Едноставна салата збогатена со протеини… Потребни состојки: марула спанаќ домати наут сусам црно семе хималајска сол маслиново масло јаболков оцет Количината на сите состојки е според личен [...]