0

Пастели – здрав рецепт кој се споменува во хомеровата „Илијада”

Еден здрав рецепт – вистинска енергетска бомба. Се споменува и во Илијада како храна која Хелените ја јаделе пред битка за да имаат сила. Потребни ви се 300 грама мелен сусам* 300 грама мед [...]

Печен зеленчук со мед и мајчина душица

По новогодишните и божиќните празници, препорачуваме здрава порција од печен зеленчук. Мала слатка тајна: oвој навистина вкусен специјалитет е вистински начин да ги „навлечете” малите деца на [...]