0

Вегански сирови бајадери: Рецепт со ореви, лешници и бадеми

..Совршена бајадера во 3 слоја која ќе се топи во вашата уста… преземено од Кафе Пауза.  Потребни состојки за првиот слој: 140 грама ореви, измелени 120 грама кокосово масло 50 грама сиров [...]

0

Рафаело колачиња

Нивното височество – рафаело колачиња. Ако верувате во љубов на прво залче, ова е тоа. Споделуваме домашен рецепт. Потребни ви се 200 мл вода 2 шолји шеќер 450 г млеко во прав. [...]