0

Фалафел со спањак

Сте пробале ли фалафел? Еве еден рецепт, кој комбинира цела палета на вкусови и зачини. Едноставен е, и вкусен! Потребни состојки: 3 чаши варен наут 2 чаши млад спанаќ, исечкан 1 чаша кромид 4 [...]

Лекувајте се со зачини и зачинета исхрана!

Зачините и билките не само што го збогатуваат вкусот на храната, туку ни даваат и здравствени бенефиции. Лековитата моќ на некои од нив се користела уште пред илјадници години, а современите [...]