0

Направете сами: протеински блокови со куркума за подобар имунитет

Веројатно веќе знаете бројни придобивки од консумирањето на куркума, но знаете ли како може да си додадете овој зачин кон секојдневната исхрана? Многу е лесно. Се што ви е потребно, се малку суво [...]

0

Бомбици

Бомбастичен десерт. Едно е сигурно – ќе уживате во вкусот, а ќе ви требаат помалку од половина час за подготовка. Потребни ви се 400 грама интегрален бисквит (мелен) 2 лажички кокосов путер [...]

0

Баунти чоколадо

Изненадете ги гостите – направете баунти чоколадо за само 10 минути! Потребни ви се 200 мл млеко. Препорачуваме оризово млеко. 150 гр кокос 400 гр засладувач (кафеав шеќер во прав или [...]