0

Појадок со киноа

Состојки кои ви се потребни за овој супер брз и здрав појадок 2 шолји бадемово млеко 1 шолја киноа 1 мала лажичка цимет во прав малку сол (препорачуваме химелајска сол) свежо овошје по избор [...]

0

Тиквички со киноа, пченка и мексиканска крема

Започнете ја неделата со еден свеж рецепт, богат со протеини и невообичаено вкусен. Состојки: 3 мали тиквички ¾ чаша киноа 1 ½ чаши црн грав ¾ чаша пченка 1 лажичка чили во прав ½  лажичка ким ½ [...]

Како и зошто да зготвите, Вкусна Киноа!

Во последните неколку години се открива моќта на киноата. Тоа може да го забележиме едноставно бидејќи пред неколку години ретко кој од нас знаеше за неа, а денес  ја има од продавниците за храна [...]

Диетални храни за поефикасно слабеење!

Храната има голем удел во спречувањето хроничните заболувања, го подобруваат видот, зголемувањето на нашата способност – концентрација и влијаат врз нашето расположение. Покрај претходно [...]