0

Чоко-крем од урми

Наједноставниот и исклучително вкусен чоколаден крем! Преземено од сурово и вкусно Потребни состојки: 500гр урми 2 лажици рогач или какао растително млеко (препорачуваме млеко од ориз) Количината [...]

0

Баунти чоколадо

Изненадете ги гостите – направете баунти чоколадо за само 10 минути! Потребни ви се 200 мл млеко. Препорачуваме оризово млеко. 150 гр кокос 400 гр засладувач (кафеав шеќер во прав или [...]

Како до брзо, вкусно и здраво Какао!

Топлото какао може да варира по вкусот, интензитетот и квалитетот во зависност од типот на какаото кое го користите. Какаото е всушност многу вкусно, а освен тоа е и премногу здраво. Бенефициите [...]