0

Путер од кикиритки

Имаме ли обожаватели на путер од кикиритки? Потребни состојки: 500 гр кикирики (печени или непечени) 1-2 лажици масло 1-2 мали лажички морска сол 1 лажица мед Подготовка: Доколку сте набавиле [...]

0

Наут со цимет и мед

Сте за здрава и вкусна ужинка? Пробајте наут со цимет и мед.   Потребни производи: 400 грама наут (од конзерва) 1/2 лажиче цимет 2 чајни лажици маслиново масло 1/4 чаша мед нотка на сол [...]

0

Греено вино

Започна сезоната на греено вино :) Сите зачини потребни за подготовка може да ги најдете во нашата продавница во Ново Лисиче. Уживајте во аромата на грееното вино и во убавите разговори со луѓето [...]

0

Масло од црн ким

Маслото од црн ким содржи над 100 терапевски активни компоненти, а се користи од дамнешни времиња во медицински намени и како додаток во исхраната. Денеска модерната наука се повеќе го користи [...]

0

Вегански сирови бајадери: Рецепт со ореви, лешници и бадеми

..Совршена бајадера во 3 слоја која ќе се топи во вашата уста… преземено од Кафе Пауза.  Потребни состојки за првиот слој: 140 грама ореви, измелени 120 грама кокосово масло 50 грама сиров [...]

0

Диетата која го освои светот – Намалување 4 кг за 2 дена

Диетата “48 часа“ која го покори светот! Ослабете 4 кг за 1 дена. Преземено од Infomax. Кога сте во фаза на детоксификација или прочистување, се што внесувате во организмот треба да помогне за [...]

0

Фалафел со спањак

Сте пробале ли фалафел? Еве еден рецепт, кој комбинира цела палета на вкусови и зачини. Едноставен е, и вкусен! Потребни состојки: 3 чаши варен наут 2 чаши млад спанаќ, исечкан 1 чаша кромид 4 [...]