0

Вегански сирови бајадери: Рецепт со ореви, лешници и бадеми

..Совршена бајадера во 3 слоја која ќе се топи во вашата уста… преземено од Кафе Пауза.  Потребни состојки за првиот слој: 140 грама ореви, измелени 120 грама кокосово масло 50 грама сиров [...]

0

Чоко-крем од урми

Наједноставниот и исклучително вкусен чоколаден крем! Преземено од сурово и вкусно Потребни состојки: 500гр урми 2 лажици рогач или какао растително млеко (препорачуваме млеко од ориз) Количината [...]