0

Вегански сирови бајадери: Рецепт со ореви, лешници и бадеми

..Совршена бајадера во 3 слоја која ќе се топи во вашата уста… преземено од Кафе Пауза.  Потребни состојки за првиот слој: 140 грама ореви, измелени 120 грама кокосово масло 50 грама сиров [...]

0

Рафаело колачиња

Нивното височество – рафаело колачиња. Ако верувате во љубов на прво залче, ова е тоа. Споделуваме домашен рецепт. Потребни ви се 200 мл вода 2 шолји шеќер 450 г млеко во прав. [...]

0

Бомбици

Бомбастичен десерт. Едно е сигурно – ќе уживате во вкусот, а ќе ви требаат помалку од половина час за подготовка. Потребни ви се 400 грама интегрален бисквит (мелен) 2 лажички кокосов путер [...]

0

Баунти чоколадо

Изненадете ги гостите – направете баунти чоколадо за само 10 минути! Потребни ви се 200 мл млеко. Препорачуваме оризово млеко. 150 гр кокос 400 гр засладувач (кафеав шеќер во прав или [...]