Путер од кикиритки

Имаме ли обожаватели на путер од кикиритки? Потребни состојки: 500 гр кикирики (печени или непечени) 1-2 лажици масло 1-2 мали лажички морска сол 1 лажица мед Подготовка: Доколку сте набавиле [...]

Наут со цимет и мед

Сте за здрава и вкусна ужинка? Пробајте наут со цимет и мед.   Потребни производи: 400 грама наут (од конзерва) 1/2 лажиче цимет 2 чајни лажици маслиново масло 1/4 чаша мед нотка на сол [...]

Греено вино

Започна сезоната на греено вино :) Сите зачини потребни за подготовка може да ги најдете во нашата продавница во Ново Лисиче. Уживајте во аромата на грееното вино и во убавите разговори со луѓето [...]

Лимон-кокос торта со меден сируп

Десерт што мора да го пробате! Потребни намирници за подготовка: За тестото: 250 грама путер 2 јајца 180 грама јогурт без адитиви 120 грама кокос 30 грама мелени бадеми 380 грама брашно 2 чајни [...]

Направете сами: протеински блокови со куркума за подобар имунитет

Веројатно веќе знаете бројни придобивки од консумирањето на куркума, но знаете ли како може да си додадете овој зачин кон секојдневната исхрана? Многу е лесно. Се што ви е потребно, се малку суво [...]