Стевиа

Стевиата е ЕДИНСТВЕНАТА комплетно природна алтернатива на шеќерот и вештачките засладувачи направени од човекот, која е со 0 калории, 0 хемикалии, 0 јаглехидрати, 0 гликемиски индекс. [...]

Бадеми

Јадењето на бадеми помага во борбата со вишокот на тежина, бидејќи тие го намалуваат апетитот во текот на денот, според скорешни истражувања.   Бадемите се навистина здрави бидејки тие имаат [...]

Јаткасти плодови: лешници, бадеми, ореви, макадамија, гоџи…

Барате „тазе” јаткасти плодови? Имаме одговор. Изберете ја вашата омилена комбинација на здрави грцки. Лешници (печени и непечени) – за здравје на мозокот, циркулација, убава кожа и коса [...]