Slide background

Што здраво ќе јадете денес?

Slide background

После јадење нема каење...

Повелете на доза љубов и органски бадеми.

Ве чекаме. Дознајте каде се наоѓаме со еден клик.

Slide background

Се мислите што да готвите?

Носиме идеи за најздрави рецепти во Вашиот инбокс. Кликнете тука.

Slide background

Го менуваме начинот на кој Вашата компанија се храни.

Одберете здрава закуска. Чуствувајте се, изгледајте и работете подобро.

Вршиме достава на најздрави пакетчиња за Вас и колегите.

Нарачајте тука.

Slide background

Здрава ужинка? Сте пробале ли чипс од јаболко?

Slide background

Зачинете со здравје!

Кари, кориандер, бибер, чили, цимет, ванила стапче...

Најдобра понуда на зачини за домаќинства и ресторани.

Сакате да нарачате?

Slide background

Храна богата со протеини?

Имаме мунго грав, киноа, сурутка, спирулина...

Slide background

Љубител на чаеви?

Имаме чаеви со различни вкусови од Алкалоид и Виталиа.

Кои се Вашите омилени здрави производи?

Комбуха

Комбухата е здрав напиток кој се прави од јапонска чајна габа – комбуха. Ја нарекуваат и чај на бессмртноста. Се претпоставува дека оригинално комбухата потекнува од Далечниот Исток, најверојатно [...]

Тофу

Сојата е добар извор на протеини. Таа обезбедува големи количини на висококвалитетни растителни протеини. Во продавниците за здрава храна може да се набави тофу, соино млеко, колачи од соја, [...]

Шафран

Шафранот е зачин кој долго време се користи во источната кујна, а исто така и во медицината. Достапен е во неговата природна форма на зачин, но и исто така и како додаток во исхраната. Како и [...]